Володимирщина володіє величезною культурною спадщиною – РОЖИЩЕ СЬОГОДНІ

Володимирщина володіє величезною культурною спадщиною

Володимирщина володіє величезною і різноманітною культурною спадщиною, в якій відбилася її складна, драматична історія, різнобарвна палітра спрямованих на неї в різні часи цивілізаційних впливів. Кожен пам’ятник чи споруда є символом тієї чи іншої події, епохи, котра відобразилась на житті краян й історії держави взагалі. Тож сьогодні, 11 червня 2018 року, під час оперативної наради у голови райдержадміністрації Наталії Василець провідний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Галина Руденчук  інформувала присутніх про хід укладення охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини, які розташовані у районі.

За її словами, на державному обліку перебуває 83 пам’ятки культурної спадщини:

  • 50 пам’яток історії, серед них одна національного значення – будинок, в якому жив і працював І.Ф.Стравінський в місті Устилуг.
  • 3 пам’ятки археології, серед них городище празько-корчацької культури періоду раннього середньовіччя в селі Зимне національного значення.

Ще 1 пам’ятки архітектури місцевого значення – Вітряного млина, що знаходився у  с. Красно став, уже не існує.

– З метою забезпечення захисту від загрози знищення, руйнування або пошкодження та дотримання режиму використання пам’яток, відділом культури та туризму райдержадміністрації переукладено п’ятдесят охоронних договорів з користувачами (власниками) пам’яток архітектури та містобудування, археології та історії місцевого значення, – зазначила Галина Сергіївна. – Ще 19 проектів охоронних договорів знаходяться у процесі підписання.

Варто зазначити, що для укладення охоронних договорів на пам’ятки національного значення та наступного їх погодження, відповідно до Порядку укладання охоронних договорів, з Міністерством культури України, необхідна наявність облікової документації. Відтак, відділом культури та туризму райдержадміністрації визначено потребу та подано пропозиції Устилузькому міському, Зимнівському та Зарічанському сільським головам для виділення коштів на виготовлення паспортів та інших обов’язкових додатків на пам’ятки національного значення.

Також у ході доповіді стало відомо, що райдержадміністрацією надіслано листи-клопотання про укладення охоронних договорів із  власниками Будинку залізничної станції в с. Бубнів, Млина мурованого (ХІХст.) – пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення, пам’ятки археології – Городища ІХ-ХІІст. в м.Устилузі; пам’яток історії місцевого значення – могили радянського прикордонника Пархоменка І.І., могили братської радянських прикордонників, могили радянського прикордонника Земнухова Т.М., пам’ятника радянським прикордонникам    3-ої застави, які знаходяться в с. Парховенкове та пам’ятника Герою Радянського Союзу В.В.Петрову  в с.Амбуків з проектами договорів.

– Протягом 2008 року проведено паспортизацію пам’яток дерев’яної сакральної архітектури місцевого значення за кошти обласного бюджету. Зокрема, паспортизовано Церкву Різдва Богородиці села Сусваль, Василівську церква у Красно ставі, Христовоздвиженську в селі Хворостів;, Покровську церкву в Бобичах, Соборобогородицьку в Микуличах, Хрестовоздвиженську в населеному пункті Чесний Хрест, Петропавлівську церкву в селі Вощатин та Симеонівську в Суходолах, – резюмувала Галина Руденчук. – Виготовлено паспорти для пам’яток історії та науково-проектну документацію з визначення меж територій даних пам’яток історій та встановлення охоронних зон Будинку, в якому жив і працював І.Ф.Стравінський в м.Устилузі та Могили жертвам фашизму в селі П’ятидні.  Також за обласні кошти у 2013 році виготовлено паспорт на пам’ятку історії місцевого значення – Довгочасна вогнева точка.

Також відділом культури та туризму райдержадміністрації до 25 червня планується провести інвентаризацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення (історії, архітектури монументального мистецтва, археології), які знаходяться на території району з метою виявлення пам’яток, які станом на момент проведення інвентаризації зруйновані, або втратили предмет охорони та, згідно статті 15 Закону України «Про охорону культурної спадщини», не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без “рук-базук”

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Leave a comment

Your email address will not be published.


*